Nuorten yhteyshenkilöt

Nuorten alueyhteyshenkilöihin voit ottaa yhteyttä vaikkapa jos kaipaat tietoa oman alueesi tapahtumista, tai saat hyviä idiksiä toiminnasta jota haluaisit olla järjestämässä. Someyhteyshenkilöille voit lähettää ideoita ja matskuja Nuori Yty -tilien päivityksiä varten.

Nuorten someyhteyshenkilöt:

Maria Myyryläinen, Helsinki, 045-3506551, maria.myyrylainen@gmail.com

Iida Tukeva, Hyvinkää, 045-1062813, iida.tukeva@gmail.com

 

Nuorten alueyhteyshenkilöt:

Pääkaupunkiseutu:

Maria Myyryläinen, Helsinki, 045-3506551, maria.myyrylainen@gmail.com

Otso Simola, Helsinki 040-5597997, otso.simola@gmail.com

 

Häme / Varsinais-Suomi / Satakunta / Pirkanmaa:

Kalle Hautala, Tampere, 044 2199661, kalle_1_@hotmail.com

Okko Urama, 045 634 9520, okko.urama@gmail.com

 

Pohjois-Savo:

Kalle Rissanen, Lapinlahti, 045 1691584, kalle.rissanen03@outlook.com

Maria Pukkila, Kuopio, 045 8010901, mariapukkila02@gmail.com

Aleksi Niskanen, Kuopio/Iisalmi, 045 2755363, aleksin.toinen@gmail.com

 

Keski-Suomi:

Venla Lahtinen, 045 2673656, venla1.lahtinen@gmail.com

Tuukka Virmasalo, Jyväskylä, 040 9661601, tuukka.virmasalo@gmail.com

 

Etelä-Pohjanmaa:

Peppi Ignatius, Seinäjoki, 045 2744602, peppi.Ignatius@saunalahti.fi

Susanna Nyrhilä, Seinäjoki, 044 2084535, susannanyrhila@hotmail.com

 

Keski-Pohjanmaa:

Rauha-Maaria Kangas, Nivala, 044-3629949, rauhamaariakangas@gmail.com

Vilja Mönkkönen, Nivala, 044 3342725, vilja.monkkonen@gmail.com

 

Pohjois-Pohjanmaa / Kainuu / Lappi:

Sulo Laukkanen, Rovaniemi, 044 9768686, supe.laukkanen@gmail.com

Olavi Angervo, Rovaniemi, 044 9777575, olavi.angervo@icloud.com

Sofia Kaitera, Oulu, 044 5301512, sofia.kaitera@gmail.com

 

Alueyhteyshenkilöiden matkalaskukaavake löytyy täältä