Nuorten yhteyshenkilöt (AYH:t)

Nuorten alueyhteyshenkilöihin voit ottaa yhteyttä vaikkapa jos kaipaat tietoa oman alueesi tapahtumista, tai saat hyviä idiksiä toiminnasta jota haluaisit olla järjestämässä. Someyhteyshenkilöille voit lähettää ideoita ja matskuja Nuori Yty -tilien päivityksiä varten.
Nuorten someyhteyshenkilöt:
Emmi Satuli Emmi Satuli 0440519004 emmi.satuli@gmail.com
Niila Ikola niila.ikola@gmail.com 0449882626
Vuokko Kanerva kanerva.vuokko@gmail.com 0440622005
Nuori yty- lehden toimitussihteeri: Iida Tukeva, Hyvinkää, 045-1062813, iida.tukeva@gmail.com

 

Nuorten alueyhteyshenkilöt:
Pääkaupunkiseutu:
Minni-Mansikka Kapanen, Helsinki (0451587677, minni.kapanen@gmail.com)
Eino Ala-Hautala, Helsinki (0403568810, johannes.alahautala@gmail.com)
Viktor Skön, Helsinki (0405147005, viktor.skon28@gmail.com)
Eero Vepsäläinen; Helsinki (0401980900, eero.vepsalainen27@gmail.com)
Häme / Varsinais-Suomi / Satakunta / Pirkanmaa:
Topias Pulkkinen, Ulvila (0458619678, elmeri.pt.pulkkinen@gmail.com)
Matias Seppä, Kaarina (0449883133, matias.seppa@icloud.com)
Liina-Maria Sainio, Tampere (0409375226, liinamaria.sainio@gmail.com)
Selma Siltanen, Naantali (0442147762, siltanenselma@gmail.com)
Etelä-Savo:
Annika Laasanen, Mikkeli (0400388078, laasanenannika@gmail.com)
Vilja Kämäräinen, Mikkeli (0400213815, viljahelmi.kamarainen@gmail.com)
Eino Väätäinen, Mikkeli (0442390954, eino.vaatainen@gmail.com)
Pohjois-Savo:
Vuokko Kanerva, Kuopio (0440622005, kanerva.vuokko@gmail.com)
Terhi Savolainen, Siilinjärvi (0449784642, savolainennterhi@gmail.com
Adalmiina Röntynen, Kuopio (0403224775, adalmiina.rontynen@gmail.com
Hilda Miettinen (0458470200) hildaiitavilhelmiina@gmail.com
Etelä-Pohjanmaa:
Aino Hede, Alahärmä (0451082788, aino.hede@gmail.com)
Enna Rinne, Seinäjoki (0451594911, enna.aona@gmail.com)
Taimi Hietala, Lapua (0403590980, taimi.hietala@gmail.com)
Keski-Suomi:
Maija Mustakorpi, Jyväskylä (0451609775, maijamustakorpi@gmail.com)
Iida-Maija Bucht, Muurame (0440592006, iidamaija.bucht@gmail.com)
Pohjois-Karjala:
Sefanja Sutinen, Kontiolahti (0452701491, sutinensefanja@gmail.com)
Minttu Lahtinen, Joensuu (0451967971, lahtisenminttu@gmail.com)
Pohjois-Suomi: (Lappi, Pohjois-Pohjanmaan, Keski-Pohjanmaa, Kainuu)
Leevi Honkanen, Utajärvi, (0453163716, leevih2005@gmail.com)
Eeva Hietamäki, Kokkola (0401341434, eeva.hietamaki@student.kpkonsa.fi)
Laila-Fiona Sippola, Kaustinen/Kokkola, (0451802935, lailafiona.sippola@outlook.com)
Elias Vuolteenaho, Ylivieska (0449889966, elias.vuolteenaho@gmail.com)
Ilo Aalto, Oulu, Kokkola, (0451613336, iirisaa05@gmail.com)

 

Alueyhteyshenkilöiden matkalaskukaavake löytyy täältä
Instagram has returned invalid data.

Seuraa!